Aktualności
2022-07-30
Jak w każde wakacje, tak i w tym roku, Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO był organizatorem letniego obozu sportowo - rekreacyjnego.
 
2022-07-10
W dniach 8-10 lipca 2022 w Cluj-Napoca w Rumunii odbył się 156.Międzynarodowy Kurs Instruktorski (IIC) Międzynarodowej Federacji Taekwon-Do (ITF).
 
Należymy do
 • TKD Tigers
  Miński Klub Sportowy "Taekwon-Do"
  Program "Tygrysy TKD" to systemowe rozwiązanie nauczania i wychowania dzieci w wieku przedszkolnym
   
 • Szkoła pływania
  Naszym celem jest nauka i doskonalenie pływania.
  Naukę pływania mamy podzieloną na małe grupy - w zależności od stopnia zaawansowania.
   

Plan zajęć

Godzina PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK SOBOTA
16:00

Zdrowy kręgosłup

- Stretching

MARTA

Gimnastyka

zdrowotna

MARTA

18:00

19:00

TKD 25+

TKD 25+

19:30 - 20:30

Jerry Cross

JAREK
20:00

Power Step +

KAROLINA

Aqua Aerobic

(na basenie)

Step / TBC

MARTA

20:30 - 21:30

Step 40+

MARTA
21:00

Joga Fit

KAROLINA

Gimnastyka

ASIA

Aqua Aerobik - rodzaj gimnastyki w wodzie dla osób w każdym wieku, o różnym poziomie umiejętności pływackich i sprawności fizycznej. Zalecane jako forma aktywności dla wszystkich, w tym: kobiet w ciąży, osób starszych, z nadwagą, cierpiących na reumatyzm, osteoporozę, bóle kręgosłupa i inne problemy w obrębie układu ruchu.

TKD 25+ - zajęcia te są skierowane do osób starszych, które chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z Taekwon – Do, którą rozpoczęli przed laty ale z różnych względów ją przerwali. Treningi dla dorosłych pozwalają na zachowanie lepszej kondycji, poprawiają stan zdrowia oraz pozytywnie wpływają na pewność siebie, samopoczucie i ocenę własnej osoby. W trakcie każdej jednostki treningowej zarówno ćwiczenia ogólnorozwojowe jaki i te rozwijające techniki Taekwon-Do będą odpowiednio dobrane do kategorii wiekowej ćwiczących.

Gimnastyka zdrowotna - spokojna forma ćwiczeń fizycznych sprzyjająca utrzymaniu równowagi mięśniowej  w organizmie. Zajęcia te przyczyniają się między innymi do wzmocnienia i uelastycznienia  mięśni posturalnych, poprawy postawy ciała, odciążenia kręgosłupa oraz ogólnej poprawy zdrowia i samopoczucia ćwiczących. Zajęcia  przeznaczone są dla każdego, bez względu na wiek, płeć i kondycję fizyczną.

Zdrowy kręgosłup - Stretching – spokojna gimnastyka dla każdego, różne formy rehabilitacji dla osób z problemami kręgosłupa. Zajęcia z naciskiem na rozluźnienie i rozciągnięcie mięśni napiętych, przykurzonych, decydujących o nieprawidłowej sylwetce ciała.

TBC - zajęcia typu "dwa w jednym" – łączą ćwiczenia aerobowe (przyśpieszające oddech i puls) ze wzmacniającymi. Skrót TBC oznacza „total body conditioning”, czyli modelowanie całego ciała. Zajęcia te cieszą się wielkim powodzeniem zarówno wśród początkujących, jak i zapalonych sportowców. To zajęcia dla wszystkich, zwłaszcza tych, którzy unikają sal fitness, bojąc się, że nie poradzą sobie kondycyjnie. Debiutant może zacząć trening bez ciężarków, a kiedy wzmocni formę może sięgnąć po hantle albo zwiększyć ich wagę. Nie ma podziału na zajęcia dla zaawansowanych i początkujących, więc w każdym momencie można dołączyć do grupy.  Dzięki ćwiczeniom skóra jest lepiej ukrwiona i napięta, dlatego ćwiczenia pomagają walczyć z  cellulitem. Dwie składowe TBC dają dwa rezultaty: wzmocnienie mięśni i ogólnej kondycji oraz utratę tkanki tłuszczowej i poprawę wydolności tlenowej.

Power Step+ - intensywne, choreograficzne zajęcia z wykorzystaniem stopnia. Redukujemy tkankę tłuszczową wzmacniając jednocześnie dolne partie mięśniowe. Trening ten wpływa korzystnie na układ krwionośny, przy stosunkowo małym obciążeniu (przy odpowiedniej technice). Zajęcia powodują znaczny wzrost wydolności ogólnej organizmu. Są również dobrym treningiem koordynacyjnym dla ciała i umysłu. „+” oznacza, że każde zajęcia zakończone są 10.minutowym treningiem jednej partii mięśniowej (brzuch, ramiona, pośladki, nogi lub tułów).

Step 40+ - wesołe i rytmiczne zajęcia na platformie o średniej intensywności skierowane do osób w średnim wieku, wzmacniające dolne części ciała.

Joga Fit - wg metody Iyengara, Metoda ta, wyróżnia się wyjątkową precyzją. Każda część ciała wykonuje ściśle określoną pracę. Nie ma tu miejsca na dowolność. Ciało jest używane jako narzędzie do poszerzania świadomości i wyciszania umysłu. Praktyka polega na uważnym wejściu w pozycję (asanę) i pozostaniu w niej przez odpowiedni czas. Ćwiczący stale docierają do granic swoich możliwości i przechodząc je osiągają postępy i terapeutyczne efekty. Wyjątkową cechą jogi Iyengara jest wykorzystanie licznych pomocy: koców, lin, kostek, pasków. Umożliwiają one doświadczanie dobroczynnego działania asan osobom o znacznych indywidualnych ograniczeniach. Szczegółowo opracowane pozycje leczą różne dolegliwości prowadząc ćwiczącego ku pełnemu zdrowiu. Każda sesja kończy się pozycjami relaksacyjnymi.

Jerry Cross - to nowatorski program w którym nacisk jest kładziony na proste i skuteczne ćwiczenia skupiające się głównie na pracy mięśni nóg, pośladków oraz mięśni posturalnych (brzucha, bioder, górnej i dolnej części pleców), które odpowiadają przede wszystkim za utrzymywanie poprawnej postawy ciała. A to wszystko w towarzystwie najlepszych utworów muzycznych.

Step – kompleksowy zestaw ćwiczeń obejmujących wszystkie partie mięśniowe o charakterze aerobowym (z wykorzystaniem platform do ćwiczeń STEP) o średniej i dużej intensywności w znaczny sposób „spalający” tkankę tłuszczową.

Nasz adres
Miński Klub Sportowy "TAEKWON-DO"
ul. Dąbrówki 28/1 (nad "Biedronką")
05-300 Mińsk Mazowiecki
Bank
PLN: 84 1020 4476 0000 8102 0079 0840
EUR: 57 1020 4476 0000 8002 0417 5220 (IBAN)
SWIFT: BPKOPLPW


Adres korespondencyjny
Jacek Łuniewski
ul. Szpitalna 17/53
05-300 Mińsk Mazowiecki


E-mail
jacektkd@wp.pl
Telefony
RECEPCJA KLUBU
787 796 064 od godz. 17.00
Trener Taekwon-Do
608 497 616
Trener Fitness / Pływanie
602 361 229
Copyright 2013 MKS „TAEKWON-DO”